4408

Yükselen burç nedir?

Yükselen burç; hepimizin güneş burcu, ay burcumuz var ama bir de önemli olan yükselen burcumuz var. Yükselen, sizin dış görünüşünüzün karşı tarafa yansımasıdır. Güneş sabah 5 saatlerinde sizin öz burcunuzla aynıdır. Eğer yükselen burcunuzu bilmiyorsanız, kafadan hesaplamak istiyorsanız çünkü bunlar için ince bilgiler lazım. Doğum haritanız, doğum bilgileriniz, doğum saatleriniz çok önemlidir. Çünkü yükselen burç doğum saatine göre belirlenir. Sabah 5’te doğdunuz ve Koç burcunda doğduğunuzu düşünün. O sabah 5’te güneşle birlikte Koç yükselir. Yani iki saatte bir burç değiştirir. İki saat sonra Boğa yani 7’de doğmuşsanız, 9’da doğmuşsanız İkizler eğer ana burcunuz Koç’sa. Yükselen burç sizin dışardan insanlara nasıl göründüğünüzü belirler. Yükselen burcun belirli özellikleri vardır. Teraziler sakindir, Balıklar munistir, Koçlar öfkelidir. Yükselen burç sizin dış dünyaya yansıttığınız özelliğinizdir. Fiziksel olarak ruhsal olarak, ruhsal olarak biraz da ay burcu girer. Ay burcu saklı bir burçtur. Ama yükselen burç karşı tarafa enerji verir. Yükselen burç kendi karşısına gösterdiği fiziksel özellikler ve davranışlardır.

Yükselen burç karakterimizin de aslında üçte biridir. Ana Güneş burcumuzla hareket ederiz, düşünürüz. Duygu burcumuzla duygularımızı hissederiz. Yükselen burcumuzla da hareket ederiz. Yükselen burcu Terazi olanlar güzeldir. İkizler olanlar çok hareketlidir.   Yükselen burcu Yengeç olanlar duygusal ve masum bakarlar. Yükselen burcu Balık olanlar hayalperest bir tavır sergilerler. Yükselen burcu Yay olanlar eğlenceli, neşelidir durduğu yerde duramazlar. İnsanlara dışardan baktığınızda yükselen burcunu çok kolay tahmin edebilirsiniz.

Yükselen burç aynı zamanda vücudumuzun fiziksel yapısını da belli eder. Kaşımız, gözümüz, el hareketlerimizi, tabii ki genetik çok önemlidir. Yükselen burç hayatımızın, karakterimizin üçte biridir.

Filiz Özkol
Astroloji Uzmanı