22 Haziran Oğlak Burcunda Dolunay

22 Haziran’da oğlak burcunda dolunay meydana geliyor. Gezegenlerin toplanması duygusal, ruhsal ve sezgisel duyarlılığa işaret ediyor.

Duru'nun Renkli Dünyası

10 yaşındaki ressam adayı Duru Cihan ilk sergisini açtı. “Duru’nun Renkli Dünyası” Karaköy-Oldies Goldies’te 15 Haziran 2024 Cumartesi gününe kadar görülebilir.

Toksik Ebeveyn miyiz?

Kızıma yardım ettiğimi sanıyor, sürekli yaptın mı yapmadın mı derken kızım bana: “anne biliyor musun okul siz veliler için “Toksik Ebeveyn” diyor” dedi.

14-20 Haziran (Merkür-Venüs-Güneş) Neptün Karesi

14-20 Haziran arasında etkili olacak olan bu açı dünyasal anlamda merhamet ve şefkat özelliklerimizi harekete geçirecek olaylara sebep olacaktır.

9-10-11 Haziran Mars-Plüto T Karesi

9 Haziran’da Mars’ın boğaya geçişiyle birlikte Plüto’ya karesi etkinleşiyor ve 11 Haziran’da aslan burcundaki Ay T-Kare oluşturuyor.

6 Haziran İkizler Burcunda Yeniay

Güneşin ikizler burcuna geçişini izleyen Venüs, Jüpiter ve Merkür koşulların değişeceğinin habercisiydi. Yeniay değişkenlik vurgusuyla gerçekleşiyor.

Kağıthane- Okmeydanı Gezisi

Bugün kızımı Türk Milli Takımı Münazara eğitimine bıraktım. Bu kez de hiçbir zaman gezmek için aklımın ucundan bile geçmeyecek Kağıthane-Okmeydanı güzergâhını geziyorum.

Anadolu Yakası Yalıları ve Kanlıca-Çubuklu-Paşabahçe- Beykoz

Boğaz’ın iki yakası inci gibi dizilmiş yalılar, güzellikte birbirleriyle yarışıyor. Üsküdar’dan Beykoz’a Şehir Hatları vapuru ile harika bir gün geçirdim. İstanbul’a denizden bir k

26 Mayıs Jüpiter İkizler Burcunda

Büyümenin gezegeni Jüpiter 26 Mayıs’ta zararda olduğu ikizler burcuna giriyor. 10 Haziran 2025’e kadar İkizler burcunda seyredecek. Jüpiter Güneş etrafındaki dönüşünü 12 yılda tama

Rumelihisarı-Emirgan-İstinye-Yeniköy-Tarabya- Kireçburnu-Büyükdere-Sarıyer Gezisi

İstanbul tanıdıkça seveceğiniz, sevdikçe üzerine titreyeceğiniz bir şehir. İstanbul’u tanımak kendimizi tanımak demektir.

23 Mayıs Yay Burcunda Dolunay

23 Mayıs 2024’te yay burcunun 2 derecesinde dolunay meydana geliyor. Yay burcu deneyimlenmiş bilgiyle ilgilidir. Klasik tanımı hac yolculuğudur.

8 Mayıs Boğa Burcunda Yeniay

8 Mayıs 2024’te boğa burcunun 18 derecesinde yeniay gerçekleşiyor. Bu yeniay maddi dünyamızı alt üst eden Jüpiter-Uranüs kavuşumunu tetikliyor.

Beyazıt - Laleli Gezisi

Herkesin hayatında bir tutkusu var. Benimki de gezmek! Emeklilik sonrası fazlasıyla boş zamanımın kaldığını fark ettim. Bu boş zamanı da sevdiğim ve beni heyecanlandıran şeyler ile

24 Nisan Akrep Burcunda Dolunay

24 Nisan 2024’te akrep burcunda dolunay gerçekleşiyor. Odak noktasında kova burcundaki Plüto’nun bulunduğu dolunay, özgürlüğümüz için dönüşmek gerektiğine işaret ediyor.

"Bu Konuda Konuşmak İster misin?"

Sanatçı Asuman Aktüy, "Bu Konuda Konuşmak ister misin? " adlı ikinci solo sergisiyle 19 Nisan'da FNartspace'de izleyiciyle buluşuyor.

21 Nisan Jüpiter-Uranüs Kavuşumu

Jüpiter ve Uranüs her 14 yılda bir kavuşur. Kavuştukları burcun temalarına göre dünya yeni bir evreye girer.

8 Nisan Koç Burcunda Güneş Tutulması

8 Nisan 2024’te TSİ 21:20’de tam güneş tutulması gerçekleşiyor. Tutulma Amerika, Antarktika, Alaska, Kuzeydoğu Rusya ve batı Avrupa’dan görülecek. Türkiye’den gözlemlenemeyecek.

Yazarımız Haluk Özyurt'u Kaybettik

Turist rehberi ve yazar Mehmet Haluk Özyurt hayatını kaybetti.

Egzotik Şark: Eyüp

Ramazan’ın en ruhani şekilde yaşandığı, İslam aleminin gözbebeği Mekke, Medine ve Kudüs'ten sonra İslam aleminin dördüncü önemli merkezi, Eyüp ve Eyüpsultan.

20 Mart Astrolojik Yeni Yıl Başlangıcı

Astrolojik yıl Güneş’in koç burcuna girdiği ilkbahar ekinoksunda başlar. Bugün ülkelerin başkentlerine göre çıkarılan haritalar o yılın nasıl geçeceği hakkında bilgi verir.

10 Mart Yeniay Mars-Uranüs Karesi

Türkiye açısından bakarsak; yeniay tepe noktamızla kavuşuyor yani iktidar, yöneticiler, uluslararası saygınlık konularını gündeme getiriyor.

Yedikule Samatya Gezisi

İstanbul’a her ay farklı bir mahalleden keşiflerimi toplamaya devam ediyorum. Herhâlde bu yüzden ben sadece mahallelerin değil; asıl İstanbul’un müdavimiyim.

Cağaloglu, Biraz da Divanyolu

İstanbul eski ve yeni birçok semtiyle beni etkileyen bir şehir. Bu şehri belirli rotalarla, birbirine çıkan ara sokaklarla gezmeyi çok seviyorum.

Anadolu Hisarı, Kandilli, Vaniköy, Çengelköy, Beylerbeyi Gezisi

Anadolu Hisarı, Kandilli, Vaniköy, Çengelköy, Beylerbeyi'ni keşfetmek için çok para harcamamıza gerek yok biraz zaman çokça da merak meselesi, bir de yürümeyi sevmek gerekiyor.

25-26 Şubat Mars-Venüs'ün Jüpiter'e Karesi

Bu yılın en belirleyici gezegen hareketlerinden biri… Krizin büyüdüğü bir sürece işaret ediyor. Yeryüzüyle ilgili yeni bir modele geçilmesinin artık son evrelerine yaklaşıyoruz.

24 Şubat Başak Burcunda Dolunay

24 Şubat 2024’te başak burcunun 5 derecesinde dolunay gerçekleşiyor. Haritanın kuzey yarıküresinde tek başına duran Ay düzeni sağlamak için uğraşıyor.

Sayfa 1 / 47