3419

Hayatımızın 7 yılda bir değişmesi Uranüs'ün işi mi?

Uranüs ilginç bir gezegendir. Kova burcunu yönetir. Yaramaz gezegen de diyebiliriz. Ama en önemlisi sürprizler gezegenidir, her an her şeyi yapabilir. Hayatınızın bir bölümünü çıkarabilir. Hayatımızda alışkanlıklarımız vardır, kopamayız. O alışkanlıklar bizimle birlikte ilerler. Ama isteriz ki, hayatımızda farklı bir şeyler olsun. Uranüs bize hayatımızdaki o farklılığı yaratır. Ama yaratırken de bizi üzer.

Bazen beklenmeyen trafik kazaları, hayatımızdan birinin çıkıp gitmesi, bozulan bir ilişki, komşumuzla arkadaşımızla yaşadığımız olağanüstü bir şey ya da işimizden ayrılma bütün bunlar bir Uranüs sayesindedir. İlginç bir aşk, aniden bir hamilelik, aniden sürpriz bir ev almak bunlarda Uranüs’ün bize sağladığı olumluluklardır. Uranüs ne yaparsa yapsın size hep sürpriz şeyler sunacağı için Uranüs’ün sürprizlerinden faydalanın. Ama çok fazla da kurcalamayın. Zaten Uranüs geliyorum demez, aniden gelir ve hayatınızı değiştirir.

En çok toplumsal olayları etkiler. Neden? Çünkü Uranüs bir burçta 7 yıl kalır. 7 yıl bir ömür 84 yıldır. Yani 84 sene boyunca Uranüs değişik alanlarda size değişiklikler yaşatır. Hani derler ya, 7 yılda bir hayatım değişti, işte 7 yılda bir Uranüs sizin hayatınızı değiştirir. Uranüs’ün sürprizlerinin güzel olması dileğiyle, Uranüs’ü sevelim sürprizlerini bekleyelim ve çok fazla da kurcalamayalım. Nasıl olsa Uranüs yapacağını yapar.

Filiz Özkol
Astroloji Uzmanı