3079

Akrep'in gezegeni Plüton bizi nasıl etkiliyor?

Plüton küçücük bir gezegendir. Bodur gezegen de derler. Bazı mikroplar vardır, ama bedeninize girdiği zaman öldürücü olabilir. Plüton o minicik bodur haline bakmadan insanın hayatını mahveder. Girdiği alanda yakıp yıkar.

Plüton Akrep’in gezegenidir. Korkutucudur, uzak bir gezegendir. Soğuktur, çok sevilmeyen bir gezegendir. Ölüm tanrısı olarak da düşünebiliriz. Bir şeyi yok edip başlatmak içinde uygun bir gezegendir. Hayatınızda ne varsa alır götürür ve yerine yenisini koyar. Uranüs de buna yardım eder ama Plüton’un yakıp yakıp yerine koyduğu alanda hiç kimse onun kadar başarılı değildir. Bir insanı bir anda yoktan var edebilir. Eğer Plüton’la birlikte yaşıyorsanız ve Plüton etkili bir insansanız, mutlaka küllerinizden doğacaksınızdır.

Depremler, sular, yeraltı her türlü afet, her türlü dünya üzerindeki korkutucu olayları Plüton yüzünden yaşarız. Plüton olmasaydı hayat tekdüze kalacaktı. Yaşam bir doğum ve ölümdür. Doğum her anlamda Güneş’tir, ölüm Plüton’dur. Genelde Plüton hayatımızın sonunu da getirebilir. Plüton’dan korkmaya devam edelim ama Plüton’un üzerimizdeki o yarattığı öfkeleri ya da ezikliği de hazırlıklı olarak kabul edelim. Plüton gerçekten zor bir gezegendir ve Akrep’i yönetir.  

Filiz Özkol
Astroloji Uzmanı