2676

Güneş ve Ay tutulması hayatımızı nasıl etkiliyor?

Güneş tutulmasını güneşte, Ay tutulmasını da ayda olan bir tutulma olarak düşünürsek de tutulmalar iç içe yaşanır. Yani bir tutulmayla diğer tutulma arasında 15 gün bir süre vardır. Ve bu süreler içinde birinin başlattığı tutulmayı öteki tamamlar. Hiçbir tutulmayı tek başına değerlendirmemiz gerekmez. Güneş tutulmaları daha güçlüdür, ay tutulmaları genelde duygularla ilgili değişimdir.

Güneş tutulmaları olayların yönünü değiştirir. Dünyada olabilecek her türlü olayı tetikler. Sonuçta tutulma sayesinde hayatımızın şekli değişir. Tutulma neden olur? Tutulmadan neden bu kadar korkarız? Tutulma bizi niye bu kadar ürkütür? Tutulmayı şöyle düşünün. Bir nehirde karşıdan karşıya geçiyorsunuz ve nehirde bir dalgalanma var. Su deli akıyor ve siz karşıya bir türlü geçemiyorsunuz. Geçseniz orada sizi bir güzellik bekliyor. Artık sizin hayatınızın değişmesi lazım ama görünmeyen iplerle eski hayatınıza bağlısınız, bir türlü yenilik yapamıyorsunuz. Tutulma sayesinde biri sizi kucaklayıp karşı tarafa atar. O anda olayın nasıl geliştiğini anlayamazsınız. Bir anda hayatınızın rengi değişir. Tutulmalara çok şey borçluyuzdur.

Tutulmalar sayesinde hayatımızın yönü değişir. Alışkanlıklarımızdan kurtuluruz, varmak istediğimiz noktalara daha hızlı varırız. İyi ki tutulmalar var. Duygularımız değişir, olaylar değişir ve biz daha iyiye doğru gideriz. Tutulmalar bizim hayatımızın en iyi şekilde yönünü değiştirir. Sadece iyi izleyip hayatımıza iyi bir gözlem getirelim.

Filiz Özkol
Astroloji Uzmanı