3947

Yıldız haritası hayatımızın bütün kodlarını verir mi?

Herkesin bir doğum planı vardır. Gökyüzünde ne varsa yeryüzünde aynısı vardır. Onu düşünürsek doğum anımızda gökyüzündeki hareketler gezegenlerin konumlarının izdüşümleri, bizim bedenimize doğum anımıza düşer.

Hastanede bir bebeğin doğduğunu düşünün doğduğu andan itibaren, ebenin sallamasıyla oksijenin akciğerlere gitmesiyle bebeğin ilk ağlamasıyla birlikte gökyüzündeki o bilgi kodlamaları insan vücuduna yerleşir. Artık gökyüzüne bağlı olarak yaşarız. Hayatın içinde tabii ki kendi seçeneklerimiz olacaktır. Astroloji onu da bilir ve esnetir.

Başlangıçlar ve bitişler aynıdır. Doğum anı, evleneceğiniz kişi, yaşayacağınız yerler çoğu zaman astroloji içinde saklıdır. Biz onları seçtiğimizi zannederiz. Aslında seçmeyiz, astroloji bu bilgileri bize yüklemiştir. Biz bilgilerin yüklenmiş şekline göre hareket ederiz. Gezegenlerin doğum anındaki etkileri tek tek ortaya çıkarken siz de ben böyle hareket ediyorum zannedersiniz.

Astroloji, gezegenlerin matematiksel güç kuvvetlerinin sizin üzerinizdeki bilgi birikimidir. İstatistik bilimler zaman zaman bunu ortaya çıkaracaktır. Aynı anda dünyanın her yerinde bir sürü bebek doğmaktadır. Hepsinin mi hayatı birbirine benzer. Hepsi mi o dakikalarda aynı karaktere, aynı hayat biçimine sahipler. Tabii ki hayır. Çünkü her bebeğin annesinin doğum haritası, annesinin doğum haritasının 12 evin 5.evi çocuğun haritasında gizlidir. Sezaryen doğan bebekler 1 ay sonra doğacaktır, şimdi doğdu derler bunun astrolojik haritası geçmiş doğduğu tarihe göre mi ya da daha sonra doğacağı tarihe göre mi bakılacaktır?

Çocuk oksijeni alıp ağlamaya başladığı anda onun yıldız haritasının bilgileri başlamıştır. Doğum haritası denen şey ölümüne kadar bilgi kodlamasıyla o çocuğun yaşantısına aktarılmıştır. Bilgisayar gibi düşünün dosyayı tıkladığınız anda bilgiler size akar. Bilgisayar çok önemli, herkesin bilgisayarı ayrıdır. Herkesin doğum anındaki annesi ayrıdır, babası ayrıdır. Her anne babanın genetik yapısıyla annenin doğum haritasıyla çocuk arasında bilgi vardır. Sonuç olarak baktığımız zaman gökyüzünde doğum anındaki gezegenlerle yaşam boyunca gezegenlerin hareket ettikleri, bizim haritamızın üzerindeki gezegenlerin üzerinden geçerken bilgi alışverişi başlar. Mesela Merkür Yay burcunda doğmuşsanız, doğum anında Merkür Yay burcundan çıktıktan sonra Merkür dolaşırken hayatınızın bir bölümünde geçerken o bölgeyle ilgili bilgileri ortaya çıkarır. Aslında hepimizin kimlik gibi doğum haritasını çantamızda taşımamız lazım. Gün içinde ya da yıllar içinde diğer gezegenler dolaşırken haritamızın etrafında bize ne tür bilgileri aktaracak bunları bilmemiz lazım. Yani sonuç olarak herkesin hayatında doğum haritasını bilmesi gerekir.     

Filiz Özkol
Astroloji Uzmanı