691

20 Temmuz Yengeç Burcunda Yeniayda İhmal Ettiklerimiz Yeniden Önümüze Gelecek

Yeniaylar hayatımıza girecek konuları temsil etmesine rağmen Satürn’ün karşısında gerçekleşen bu yeniay bitişlere işaret ediyor olabilir.

Oğlak burcuna geri dönen Satürn tam olarak sonuçlanmamış bazı konuların ve kapanmamış defterlerin yeniden gözden geçirilmesini istiyordu. Ya ihmal ettiğimiz ya da korkuyla görmezden geldiğimiz konular bizden ciddiyetle ilgilenmemizi ve sonuca ulaştırmamızı talep ediyor olabilir.  Bir bitiş yeni bir başlangıca sebep olabilir. Ya da yeni bir şeye başlamak için bazı şeyleri bitirmek gerekebilir.

Satürn’ün eşlik ettiği yeniayda adım atmak için çekingen, karamsar, korkak, güvensiz hissedebiliriz. Hayat bize bir şeylere başlamak için her zamankinden daha fazla zorluk çıkarıyor gibi gelebilir. Bunu aşmak için yapmamız gerekenlerle ( Satürn ) istek ve ihtiyaçlarımız ( Güneş-Ay ) arasındaki dengeyi bulmalıyız. Oğlaktaki Satürn dış dünyada ve iş hayatında var olmak isterken yengeçteki yeniay duygusal güvence ve iç dünyayla ilgilidir.  Duygusal hayatımızla ilgilenmeye çalışırken sorumluluklarımız ve toplumsal rolümüz bizi engelliyor olabilir. Sorumluluklarımızı kendi duygusal ihtiyaçlarımızı unutmadan yerine getirmeliyiz. Gerektiğinde destek almalı, yardım istemeli ve iş bölümü yapmalıyız. Aksi takdirde sorumluluklar altında ezilmek, duygusal ve zihinsel olarak baskı hissetmek söz konusu olabilir.

Yengeç-oğlak aksı yetişkinlik sürecine işaret eder. Olgun bir yetişkin gibi sorumluluk almayı ve kararlarının sonuçlarından dolayı kimseyi suçlamamayı gerektirir.  Satürn hüzün ve kederle ilgilidir. Bu yeniayın vadettiği başlangıç hüzünlü bir veda ile hayatınıza girebilir. Acı ve keder duygusuyla baş edebilmek için yas tutmayı bilmek gerekir. Kayıplarınızla hak ettikleri saygıyla vedalaşmak acınızı hafifletebilir.

Yeniay esnasında Jüpiter-Neptün 60’lığı etkin… Büyümek için teslim olmak gerekebilir. Hayallerimiz ve ideallerimiz için sabır ve disiplinle çalışmalı, üzerimize düşeni yaptıktan sonra gerisini büyük güce bırakmalıyız.

Merkür-Mars karesi sabırsız ve saldırgan bir zihne, Merkür-Uranüs 60’lığı parlak ve yaratıcı bir zihne işaret ediyor. Yengeçteki Merkür’le konulara duygusal yaklaşsak bile boğadaki Uranüs ayağımızı toprağa basmamıza yardım ediyor.

Bu yeniaydan haritasında 28 dereceye yakın koç, yengeç, terazi ve oğlak burçlarında gezegen ve noktaları olanlar güçlü bir etki alacaktır.

Özlem Gider
Astroloji Danışmanı