646

19 Ağustos Aslan Burcunda Yeniay'ı Yıkım Getirebilir

19 Ağustos 2020’de aslan burcunun 26 derecesinde yeniay gerçekleşiyor. Merkür’le kavuşan Yeniay’a koçtaki Mars üçgen, oğlaktaki Satürn 150’lik açı yapıyor. Yeniay esnasında Mars oğlakta stelyum yapan Jüpiter-Plüto-Satürn’e kare açısı, Venüs-Uranüs 60’lığı ve Neptün Jüpiter-Plüto 60’lığı etkin…

Ateş elementindeki üçgen açılar isteklerimizin peşinden hevesle bazen de bencil ve düşüncesizce gidebileceğimizi gösterir. Gezegenler yönettikleri burçlarda olunca istekleri daha güçlü bir şekilde ortaya koymak mümkündür. Ancak Yeniay’a 150’lik yapan Satürn bu istekleri nasıl yapılandırıp, hayata geçireceğimiz yolu bulmakta zorlanacağımız anlamına geliyor. Bu istek ve ihtiyaçlara başlamak için bir şeylerin hayatımızdan çıkması gerekiyor olabilir ve biz olaylar arasındaki sebep-sonuç ilişkisini kuramayabiliriz.

Bu yeniayda heves ve isteğimizin bencillik boyutuna geçmemesine dikkat etmek gerekir.  Yeniay’la kavuşan Merkür, duygu ve düşüncelerimizin herkesinkinden daha önemli olduğunu düşünmemize neden olabilir. Oğlaktaki stelyuma kare yapan Mars zaten ay boyunca dönüşüm enerjisinin kıvılcımını ateşler halde… 150 derecelik açı ve Plüto dönüşüm temasıyla bağlantılıdır. Satürn Plüto kavuşumu dönüşerek yeniden doğmak için kesin kes terkedilmesi, bırakılması gereken şeyleri gündeme getirir.

Mars şiddetli bir şekilde bizi bir şeyleri bırakmaya zorlarken, hayatımıza giren yeni başlangıç bir yıkım ve kayıpla gelebilir.  

Venüs-Uranüs 60’lığı tutkularımızın da güçlü ve sıra dışı bir enerjide olduğunu gösteriyor. Venüs ve Uranüs yöneticiliklerle Yeniaya bağlanıyor ve hevesli doğamızın sürprizlere açık yönünü ortaya çıkarıyor.

Tüm bu süreçte akışta kalabilmeyi sağlayan ama aynı zamanda kaos ve karmaşa ortamı yaratan Neptün stelyuma 60’lık yapıyor. Kayıplarla ilgili teslim olmaya yöneltiyor.

Haritasında 26 dereceye yakın aslan, akrep, kova ve boğa burçlarında gezegen ve noktaları olanlar güçlü bir etki alacaklar. Güneş burçlarına göre 13-23 Ağustos, 12-22 Kasım, 11-21 Mayıs, 10-20 Şubat tarihleri arasında doğanlar güçlü bir şekilde etkilenecekler.

Özlem Gider
Astroloji Danışmanı