280

25 Mart Terazi Burcunda Gölgeli Ay Tutulması

25 MART TERAZİ BURCUNDA GÖLGELİ AY TUTULMASI

25 Mart 2024’te 5 derece Terazi burcunda Ay Tutulması gerçekleşiyor. Ay düğümlerine 10 derece uzaklıkta olduğundan Ay tam olarak örtülmüyor, dolayısıyla etkisi daha zayıf ve kısa süreli görülüyor. Açı ne kadar yakınsa etkisi o kadar güçlü oluyor.

Terazi burcu; uyum, denge, barış, diplomasi ile ilgilidir. Dünya gündeminde diplomasi sürecinin nasıl yürüyeceğini tahmin edebiliriz. Tutulma GAD yönünde; karşı tarafın isteklerine duyarlı olunacak bir sürece işaret ediyor. Tutulmanın yöneticisi Venüs Balık burcunda yücelmiş bir pozisyonda. Sevgiyi, birliği, insanlık sevgisini ön plana alan bir görünümde… Güneş isteklerini dayatan bir görünümde de olsa yöneticisi Mars Venüs’ü yani barışı yüceltiyor. Bu da bize barış sürecinde olumlu adımlar atılabileceğini gösteriyor.

Venüs Satürn kavuşumunu Jüpiter Uranüs kavuşumuyla yaptığı 60’lık açı barış sürecinde ileriye dönük geliştirici yaklaşımlar olabileceğini düşündürüyor.

Tutulmaya Plüto üçgen açı yapıyor. Bu da gidişatın yumuşak bir geçişle yeni bir duruma evrilebileceğini gösteriyor.

Bu haritayı İsrail’in haritasıyla değerlendirirsek; İsrail’in 4 derece yengeçteki Venüs’üyle kare yapıyor. Venüs İsrail’in hem 1. Yani karakterini hem de 8. Yani ölüm evini yönetiyor. Savaş sürecinde hareket tarzını değiştirebilir, uzlaşma konusunu gündeme alabilir, kayıplarından dolayı taktik değiştirebilir.

Bu Tutulma Türkiye’nin 11. Evini yöneten 7 derece terazideki Mars’ının üzerinde gerçekleşiyor. Dolayısıyla Hazineyle ilgili alınan kararların yansımalarını hayatımıza getirecek.

2023’te Hazine ve Maliye Bakanı’nın adını sıkça duyduk. 11. Ev bakanları ve hazineyi temsil eder. Mars’ımız 19 Haziran’da Satürn ve Jüpiter’le YOD oluşturduğunda Mehmet Şimşek faiz artırımıyla ilgili karar açıklamıştı. 29 Eylül’deki 6 derece koç burcundaki Dolunay Mars’ımızın karşısında olduğunda bakanlık hazine alacaklarıyla ilgili bilgi paylaştı.

Devletin ekonomi politikaların düzenlenmesi için çalışmalar sürüyor. Bu tutulma da yapılan çalışmaların yansımalarının görüleceği bir sürece işaret ediyor. 

Kişisel haritalarımızda 5 dereceye yakın koç, terazi, oğlak ve yengeç burçlarında gezegen ve noktaları olanları güçlü bir şekilde etkiliyor. İsabetli yorum için haritanın bütünü değerlendirilmesi gerekir.

Özlem Gider
Astroloji Danışmanı