Mine Alptekin

4911 kez izlendi.

Mine Alptekin

1972 istanbul doğumlu. Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun oldu. Amerika'da Ohio Üniversitesi'nde İletişim üzerine master yaptı. İstanbul Ticaret Üniversitesi, Halkla İlişkiler ve Reklam bölümünde doktora yapıyor.

Doğan Cüceloğlu, Üstün Dökmen gibi değerli  iletişim psikologları ve yazarlar ile çalışma olanağı buldu. Umanlık  alanı yönetim ve insan kaynakları.  Bir dönem Kuwaitte çalışıp, Ortadoğuda Suudi Arabistan da dahil olmak üzere bir çok ülkede organizasyon gelişim konularında çalışmalar yaptı. Yurt dışında olduğu sürede, "Kuveyt'te bir Türk Olmak" başlıklı yazdığı Dünya gazetesi yazılarına, hala Kuveytte yaşamak isteyen okurlardan email almakta.

Mine Alptekin - Yazıları

Duygusal Zeka Dedikleri

Duygusal Zeka Dedikleri

Her şeyin başında en önemli olan duyguları anlamak, yönetmek ve uygulamaktır. Duygusal zekanın temaları bireylerin model aldıkları aile bireyleri ile ilgilidir.

Satır Aralarından İlgimi Çekenler...

Satır Aralarından İlgimi Çekenler...

Okumaktan keyif aldığım önemli iş adamlarının, araştırmacıların ve psikologların yazılarını, kitaplarından beni en etkileyen görüşlerini ve düşüncelerinin bir kısmını sizinle paylaşmak isterim.

Kişisel Marka Olarak Siz

Kişisel Marka Olarak Siz

Yeni trend gösteriyor ki, yaptığımız işle etkin bir kariyer yolunda ilerlemek, kendinizle ilgili algıları yönetmekle gerçekleşiyor.

İş arama sürecinde kimsenin bahsetmediği ufak ayrıntılar

İş arama sürecinde kimsenin bahsetmediği ufak ayrıntılar

Bu süreçte size bir kaç önerim olacak. Bu önerileri takip ederseniz, iş arama sürecinizin düşündüğünüzden daha kısa olacağına inanıyorum.

Dijital olmalıyız ama nasıl?

Dijital olmalıyız ama nasıl?

Her şeyimizle gitgide dijitalleşiyoruz. Son haberleri telefonumuza gelen son dakika mesajları ile okuyoruz.

  • 1
Sayfa 1 / 1