Sefa Kabaalioğlu

67317 kez izlendi.

Sefa Kabaalioğlu

Tüketici Hakları Uzmanı

R. Sefa KABAALİOĞLU, 1965 yılında İstanbul’da doğdu. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde İktisat Lisansını ve akabinde İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme İktisadı Enstitüsü'nde İşletmecilik – İhtisas Lisansüstü eğitimini tamamladı.

Profesyonel İş Yaşamına 1987 yılında Hisar Çelik Döküm Sanayi ve Ticaret A.Ş’de Finansman Şefi olarak başlayan KABAALİOĞLU, daha sonraki yıllarda Maret, Daf – Tırsan, Tırsan, Emiroğlu Holding, Elkay A.Ş,MKS DevO Kimya Sanayi Ticaret A.Ş isimli özel sektör kuruluşlarında Bütçe Planlama Şefliği, Satınalma ve İthalat Müdürlüğü, Finansman Müdürlüğü ve Direktörlüğü, Mali İşlerden Sorumlu Direktör ve Genel Müdür Yardımcılığı ile İcra Kurulu Üyesi –CFO görevlerinde bulunmuştur.

2002-2003 yıllarında İMED – İşletme İktisadı Enstitüsü Mezunlar Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesi ve toplumsal ve mesleki sorunlara yönelik çalışma grubu başkanlığı,2007 – 2010 yıllarında “ Tüketiciler Derneğinde “ Yönetim Kurulu Üyeliği ve Finans Komisyonu Başkanlığı görevlerinde bulunan KABAALİOĞLU, Türkiye Finans Yöneticileri Vakfında 1998-2011 yılları arasında Yönetim Kurulu Üyeliği/ Denetçi ve Kobi Çalışma Grubu yöneticiliğini ve 2011-2013 yılları arasında MUMEYEK – Muhasebe –Finans Mesleki Yönetim, Eğitim ve Kültür Vakfında Uygulamacı Kurul Üyesi olarak görev yapmıştır.

Bugüne kadar İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde ve İşletme İktisadı Enstitüsü’nde Lisans üstü programlarda öğrencilere “ Yatırım Projeleri” konusunda ve KOSGEB ile İstanbul Sanayi Odası, Kocaeli Ticaret Odası ve Kocaeli Sanayi Odası bünyelerinde Kobi Yöneticilerine “ Yatırım Projesi Hazırlanması ”  “ Finansal Matematik” “ İşletme Sermayesi yönetiminin önemi” “ Bilanço Okuma Teknikleri ve Bilançoların Yorumlanması” “ Finansal Analiz” ve “ Girişimciler için Finansal Plan Hazırlanması” Şirket değerleme yöntemleri“ konularında eğitimler vermiştir.1998 – 2011 yılları arasında T. Finans Yöneticileri Vakfında – Kobi Çalışma Grubu Yöneticiliği yaptığı dönemde “ Finans Matematiği” “ Excel Fx Finansal Fonksiyonlar eğitimi” “ Sabit Varlık yatırımlarının planlanması ve projelendirilmesi” eğitimlerini Finans Kuruluşlarının Mali Analiz, Kredi Tahsis, Pazarlama bölümü yöneticilerine vermiştir.

2007-2010 Yıllarında Tüketici Hakları konusunda “Örgütlü” mücadelesini yürüten KABAALİOĞLU bu dönemde özellikle Finansal Okur Yazarlık ve Tüketici Hakları konusunda gerek TRT ve gerekse diğer özel kanallarda ve TRT Radyosunda “ Tüketicilere Yönelik” bilgilendirme/bilinçlendirme programlarına konuk olmuştur.

Örgütlü mücadele akabinde de düzenli olarak Samanyolu Haber TV’de yayımlanan “ Bir Bilene Sorun” programının “ Tüketici Hakları” konusundaki devamlı konuğu olmuş ve bunun haricinde CINE 5, Kanal B, Cem TV, Bugün TV, Kanal 9, Tempo TV, Kanal T ve Showmax‘deki programlara “ Güncel Konularda” tüketicileri bilinçlendirmek ve yönlendirmek için davet edilmiştir.

Kanal B ve Kanal T ile Cem TV kanallarında, İstanbul Sohbetleri, Sektör Analiz ve İş Dünyası programlarında “ Kobilerin Finansmana Erişimi” konularında farkındalık ve bilinçlendirme programlarına canlı yayın konuğu olarak katılmıştır.

https://www.youtube.com/results?+kabaalioglu

Sefa KABAALİOĞLU’nun yayımlanmış makaleleri de mevcut olup,” Finansal Analiz Risk Ölçme ve Değerlendirme “ ile “ Kredi Sigortası” ”Haklarınızı Biliyor musunuz ve Tüketilmeden Tüketmeyi başarabiliyor musunuz “ konulu makaleleri internet sitelerinde halen yayımdadır.

sefa.kabaalioglu@gmail.com


Sefa Kabaalioğlu - Yazıları

Türkiye'de Melek Yatırımcılara sağlanan indirimler ve şartları

Türkiye'de Melek Yatırımcılara sağlanan indirimler ve şartları

Bireysel katılım yatırımcısı desteklerden yararlanmaları için lisans verilecek olan büyüme aşamasındaki girişimlere aktaran gerçek kişi yatırımcılardır.

Melek Yatırımcı kimdir?

Melek Yatırımcı kimdir?

Melek yatırımcılar büyüme potansiyeli yüksek olan girişimlere azınlık hisse alarak ortak olan bireysel yatırımcılardır.

KOSGEB Girişimcilik Destek Programı ayrıntıları nelerdir?

KOSGEB Girişimcilik Destek Programı ayrıntıları nelerdir?

Yeni Girişimci Desteğine Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini tamamlayan girişimcilerin kurdukları işletmeler ile İŞGEM’de yer alan İşletmeler başvurabilir.

Girişimciliğin önündeki engeller nelerdir?

Girişimciliğin önündeki engeller nelerdir?

Fikrinizi gerçekleştirmek için herhangi bir çaba sarf etmemenizde bir başlayamama problemidir, kısaca sürüncemede bırakma ya da erteleme olarak tanımlayabiliriz.

Girişimcilikte finansal iş planının faydaları nelerdir?

Girişimcilikte finansal iş planının faydaları nelerdir?

Finansal planlama, fikrinizin uzun vadede size ne getireceği konusunda bilgi verecektir.

Girişimciler hangi özellikleri taşımalıdır?

Girişimciler hangi özellikleri taşımalıdır?

Girişimcilik ise bilgi ve becerinin yanında herkesten farklı olmayı, olaylara farklı bakmayı ve dünyayı farklı algılamayı gerektirir.

Sayfa 1 / 11