Ufuk Önen

24838 kez izlendi.

Ufuk Önen

Kişisel Gelişim Eğitmeni

Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nde aldığı Uluslararası İlişkiler Uzlanım Dalı eğitimine ve ticaret ağırlıklı iş yaşamına karşın, 1995 yılına geldiğinde çok farklı bir yolda yürümeyi tercih etti. 1995’te Kuraldışı Eğitim ve Danışmanlık’ta; Kendin Olmak, Kadın Erkek ve Kendini Tanıma gibi workshop çalışmalarıyla çıktığı bu yol, onu 1996’da Tayland’a kadar götürdü. 1996’da başlayan bu hummalı çalışmalar; İngiltere, Tayland, Nepal ve Hindistan arasında, belki de insanın kendine ve mutlak saf doğrulara ulaştığı en güzel patika oldu onun için. Meditasyon ve Derin Trans, Bilinç, Bilinçaltı ve Zaman Çizelgeleri, Tai Masajı ve Beden Meridyenleri, Bio-Enerji ve Şifa eğitimleri aldı. 

1997’de Network 21 camiasında; İletişim ve Satış Teknikleri, İletişim Teknikleri, Pazarlık ve Uzlaşma Teknikleri, Liderlik ve Organizasyon gibi eğitimleri de deneyimlerine ekledi. İlerleyen yıllarda bu alanlarda Kişisel Gelişim, Sağlık, Rahatlama, Korku ve Fobileri Yenmek, Anksiyete Bozuklukları ve İlişkiler gibi uygulama alanlarında çeşitli çalışmalar gerçekleştirdi. 2004 yılı Ufuk Önen için NLP eğitimlerinin yılı oldu. The Society of Neuro-Linguistic Programming, INALPTA International NLP Trainer Association ve National Guild of Hypnosis gibi önemli kuruluşlardan NLP Practitioner, NLP Practitioner I, Master Practitioner ve Hypnosis In-Depth eğitimlerini aldı. 2004 yerini 2005’e bıraktığında ise aldığı Reiki I, Reiki II ve Reiki ART eğitimleriyle donanımını çok daha üst seviyelere çıkardı. 

Dr. Wayne W.Dyer’ın Pulling Your Own Strings / Kendin Olmak (Kuraldışı Yayınları-1996) ve Dr. John C. Maxwell’in Leadership’s ABC / Liderlik Serisi (Network 21 Yayınları) gibi kitap ve CD'lerinde çevirmeni olan Ufuk Önen’in tüm bu çalışmalarının yanı sıra SolSaTrans III, Liderlik, Bilinçaltı Olumlu Telkinler, Meditasyon, Sigarayı Bırakma, Kişilik Geliştirme gibi konu başlıkları altında kaset ve CD programları da bulunmaktadır. Hayata gülümsemeyi ve yürüdüğü sokakta dahi ihtiyacı olanlara içindeki saf ve sevgi dolu enerjiyi aktarabilmeyi hedefleyen Ufuk Önen, yarını bugünkü düşüncelerimizle yarattığımıza inanlardan biridir.

Ufuk Önen - Yazıları

Hipnoz yapacak kişinin uzmanlığı nasıl anlaşılır?

Hipnoz yapacak kişinin uzmanlığı nasıl anlaşılır?

Hipnoz yapacak kişi her şeyden önce karşısındakine güven vermelidir. Konunun uzmanı olmayanlara karşı ne yapabilirsiniz?

Hipnozun olağanüstü etkileri var mıdır?

Hipnozun olağanüstü etkileri var mıdır?

Hipnoz sırasında beklenmeyen iyi veya kötü etkiler neler olabilir?

Hipnoz hangi hastalıkların tedavisinde kullanılabilir?

Hipnoz hangi hastalıkların tedavisinde kullanılabilir?

Dişçi koltuğuna oturmaktan çekinen insanlar için hipnoz bir çözüm olabilir mi?

Hipnozla dil öğrenilir mi?

Hipnozla dil öğrenilir mi?

Anlıyorum ama konuşamıyorum diyenler için hipnoz bir açılım sağlayabilir mi?

Herkes hipnoz olur mu?

Herkes hipnoz olur mu?

Eğer bir kişi hipnoz olmak istemiyorsa onu hipnotize etmek mümkün müdür?

Hipnozla bilinçaltı arasında nasıl bir ilişki vardır?

Hipnozla bilinçaltı arasında nasıl bir ilişki vardır?

Zihnimiz bilinçaltına süpürdüğümüz istemediğimiz şeyleri hipnoz sayesinde gün yüzüne çıkartabilir mi?

Sayfa 1 / 3