Duru'nun Renkli Dünyası

10 yaşındaki ressam adayı Duru Cihan ilk sergisini açtı. “Duru’nun Renkli Dünyası” Karaköy-Oldies Goldies’te 15 Haziran 2024 Cumartesi gününe kadar görülebilir.

"Bu Konuda Konuşmak İster misin?"

Sanatçı Asuman Aktüy, "Bu Konuda Konuşmak ister misin? " adlı ikinci solo sergisiyle 19 Nisan'da FNartspace'de izleyiciyle buluşuyor.

Yüzakımız 100 Kadın

Borusan Kocabıyık Vakfı’nın hayata geçirdiği “Cumhuriyetimizin Yüzü” sergisini Ayla Erdim “Yüzakımız 100 Kadın” kitabının kahramanları olan kadınlar ile birlikte gezdi.

Efsunlu Şehir

Fotoğraf sanatının önemli isimlerinden İzzet Keribar’ın “Efsunlu Şehir” başlıklı sergisi 24 Ağustos’a kadar Üsküdar’daki Nevmekan Sahil’de ziyaret edilebilir.

 Artİstanbul Feshane’de İlk Sergi | Ortadan Başlamak

Artİstanbul Feshane, “Ortadan Başlamak” sergisiyle İstanbullulara kapılarını açtı. 19 küratör ve 300 sanatçının 400’den fazla eserlerini bir araya getiriyor.

Başka Kayda Rastlanmadı: Reşad Ekrem Koçu ve İstanbul Ansiklopedisi Arşivi

Salt Galata’da 29 Ekim 2023’e kadar devam edecek olan Başka Kayda Rastlanmadı” isimli sergi, tarihçi ve romancı Reşad Ekrem Koçu’nun ömrünün büyük kısmını adadığı “İstanbul Ansikl

Aziz İstanbul Sergisi

Aziz Istanbul Sergisi 12 Kasım 2023 'e kadar Karaköy'deki Galata Rum Okulu'nda ziyarete açık.

Sagalassos’u İzlemek

Murat Germen’in çekimlerini yaptığı Sagalossos’u İzlemek sergisi 19 Temmuz - 27 Ağustos 2022 arasında Bozlu Art Project Mongeri Binası’nda görülebilir.

Sabunun Porselene Dönüşümü: Yadigar

Seramik sanatçısı ve sanat terapisi uygulayıcısı Asuman Aktüy’ün ilk kişisel sergisi “Yadigar” sanatseverlerle buluşuyor. Sergi 26 Mart-8 Mayıs 2022 arasında sanatçının atölye-gale

İşler Değişti

"İşler Değişti" başlıklı sergi 12 genç sanatçının işlerini bir araya getiriyor. 30 yaş altı genç kuşağın sanatsal üretimdeki özgünlük arayışına ve hatta fotografik anlatımın önceki

Öyle Bir Andı Ki…

Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Karaköy Binası 31 Mart 2022’ye kadar güzel bir sergiye ev sahipliği yapıyor.

Ben-Sen-Onlar: Sanatçı Kadınların Yüzyılı

Ben-Sen-Onlar, 117 sanatçıdan 232 eserle Meşher binasındaki sergide, 1850–1950 arasında Türkiye’de yaşamış sanatçı kadınların eserlerinden oluşan bir seçki sunuluyor.

Muğlak

“Muğlak”, söylemsel sınırlara meydan okuyan üretimlere odaklanıyor. Küratörlüğünü Derya Yücel’in yaptığı Muğlak sergisi 24 Aralık 2021’e kadar Akaretler’deki Vision Art Platform’da

Biz Buralıyız

Taksim Sanat Galerisi’nde 2 Kasım 2021’de açılan “Biz buralıyız. Türk– Alman yaşamı 1990. Ergun Çağatay Fotoğrafları” sergisi 2 ay boyunca ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.

Nesnelerin Masumiyeti

Dilek Yalçın’ın pandemi sürecinde ürettiği ve tuval çalışmalarında masumiyet kavramını yansıttığı eserlerden oluşan “Nesnelerin Masumiyeti” adlı sergi Tophane-i Amire Kültür ve San

İstanbul’da Mimari ve İnsan

Timurtaş Onan’ın rehberliğinde İstanbul’un önemli mimari eserlerini insanlarla birlikte belgelemeyi amaçlayan sergi, TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nde 26 Kasım 202

Taşlara Kazınan Yahudi Kimliği

Arkeoloji ve tarihe meraklı olanlar için Karaköy’deki Zülfaris Sinagogu’nda ilginç bir sergi devam ediyor. 4 Kasım’da açılan sergi 21 Kasım’da sona erecek.

Mixer: NOW Sergisi

Mixer, Istanbul Gallery Week kapsamında düzenlediği bu sergiyle yakın zamanda Mixer’de sergisi gerçekleşen sanatçıların yeni üretimlerini bir arada izleme fırsatı sunuyor.

Bir Tasarım Dehası: Mimar Sinan

Dünyanın en önemli mimarlarından biri olan Mimar Sinan’ın eserleri İstanbul Beyoğlu Refia Övüç Olgunlaşma Enstitüsü’nün projesine ilham kaynağı oldu.

Canan’ın Hayal-i Alem’i

Hayal-i Alem sergisi cüretkârlığı ve cesaretiyle müthiş bir özgürlük taşıyor. Çünkü Canan’a göre toplumsal meselelerin çözümü ancak bireysel özgürleşme ile sağlanabilir.

Kaf Dağı'nın Ardında

CANAN'ın Arter'deki kişisel sergisi "Kaf Dağı'nın Ardında" 12 Eylül–24 Aralık 2017 tarihleri arasında gezilebilir.

Bir Kazı Hikayesi: Çatalhöyük

“Bir Kazı Hikâyesi: Çatalhöyük” Koç Üniversitesi, Anadolu Medeniyetleri Merkezi’nde 25 Ekim'e kadar gezilebilir.

“Hoş Bulduk”

Cem Cemal İşyapar, “kendisi” gibi sanat yapan, son derece özgün, bir o kadar da üretken bir sanatçı.

Zafer Bayramı Sergisi MarmaraPark AVM'de

MarmaraPark AVM, 25 Ağustos - 03 Eylül arasında geçmişin izlerini bugüne taşıdığı Zafer Bayramı Sergisi ile ziyaretçilerini çok farklı bir yolculuğa çıkarıyor.

Hangi İstanbul?

İstanbul her saniye, her saat farklı bir ışığa ve yansımalara bürünüyor, İstanbul her an başka bir İstanbul.

Asmalımescit Sanat Galerisi Taksim/Galata Sergisiyle Yeni Adresinde

1995 yılında kurulan, sanatçılara ve sanatseverlere hizmet veren Asmalımescit Sanat Galerisi yeni adresinde sergilerine devam ediyor.

Sayfa 1 / 2